| ronantheodor a întrebat:

Deci... astazi m-am trezit, mi-am facut rutina si cand sa-mi suflu nasul - puf- a inceput sa sangereze FOARTE tare. Cred ca am stat vreo 15 min sa-mi treaca. Nu e prima oara, dar cand se intampla, este foarte mult sange. Ceva solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Probabil va trebui sa mergi la chirurgie pentru sudarea unde vene din nas...

| Himera a răspuns:

Din cate stiu una din posibilele cauze ar putea fi hipertensiunea(nu sunt specialist, nu comentez). Nu pot decat sa iti spun ca atunci cand se intampla trebuie sa stai culcat si sa presezi nara pana se opreste.

| missClumsy a răspuns:

Mergi la medic. Nu e de gluma cu lucrurile astea.

| xBrokenArrow a răspuns:

Trbuie sa-ti faci neaparat analize

| ronantheodor explică (pentru xBrokenArrow):

Am facut astazi, dupa "eveniment" am fost la spital. Medicul mi-a zis ca nu e mare probleme... si analize am facut si sun O.K.

| ronantheodor explică:

Am fost la doctor din nou, si mi-a spus ca era un efect secundar al siropului Nurofen. Avea un efect in stomac cand il luai si afecta (cu timpul) capilarele din nas big grin