| SperantaPierduta a întrebat:

e adevarat ca la ecografie se poate vedea daca esti virgina sau nu? sau nu se vede? multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Nu se vede

evenso
| evenso a răspuns:

Ecografia este o examinare noninvaziva, deci nu se poate vedea existenta sau lipsa himenului.
Dar daca ajungi la o consultatie ginecologica intai se face consultatie in sine unde poate sa vada daca esti virgina sau nu, dar se poate completa consultatia si cu ecografia care arata uterul si anexele.

| PredatoR a răspuns:

Buna, depinde unde iti face ecografia, la burta, etc. Nu cred ca are cum sa isi dea seama daca mai esti sau nu virigna, doar daca te duci la ginecolog iti va spune daca esti sau nu virgina. Dar la ecografie, nu cred, probabil te va intreba daca ai intretinut relatii sexuale.

| Melyssuka a răspuns:

Da poate vedea. Dar doar daca il lasi tu sa vada daca zici tu sa verifice. Poate vedea daca esti virgina sau daca esti racita daca ai ceva grav in burta daca ai probleme cu inima orice poate vedea. Succes! Funda?big grin

| Nustiumulte a răspuns:

Te-ai dezvirginat? ca vin la tine sa ne **** un pic:X