| IzaBelaaa a întrebat:

La ecografie/radiografie se poate vedea daca mai esti virgina sau nu?

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu, se vede doar la consultul ginecologic.

| mona a răspuns:

Nu se poate vedea prin ce zici tu

| IzaBelaaa explică (pentru mona):

Merg la ginecolog pentru intarzierea menstruatie. sarcina nu e. din cate raspunsuri am primit pe aici. si de la tine. ar putea fi o raceala. consultatia se face indiferent daca sunt sau nu virgina? adica daca spun ca sunt virgina tot se face consultatia aceea prin care poate vedea sau o sa faca un ecograf ceva?

| mona a răspuns (pentru IzaBelaaa):

Daca ginecologul te pune pe masa si isi baga degetul acolo[sa te consulte]atunci vede daca esti sau nu virgina, poate numai vorbiti si nu iti face nimic, probabil iti da ceva medicamente

| IzaBelaaa explică (pentru mona):

Si din cauza intarziere menstruatiei ar fi posibil? :-s

| mona a răspuns (pentru IzaBelaaa):

Posibil sa ce, sa te consulte? probabil, depinde si de ginecolog

| IzaBelaaa explică (pentru mona):

Da..la asta ma refeream.

| evenso a răspuns (pentru IzaBelaaa):

Vezi ca pe un ginecolog bun nu se poate usor pacali!
Imi aduc aminte de un caz, cand o fata pe la 17 ani venea la ginecolog si spunea ca e virgina, dar avea burta mare, doctorul il pune pe masa ginecologica sa-l consulta apoi aia avea deja colul dilatat ( trebuia sa nasca ) dar ea tot nu spunea altceva decat ca e virgina laughing

evenso
| evenso a răspuns:

Nu, doar la o examinare ginecologica se poate vedea prezenta sau lipsa himenului.

| Maaryyneelaa a răspuns:

Se poate vedea daca mai esti virgina doar printr-un consult ginecologic! Si din cate stiu,pentru dereglari hormonale trebui sa-ti faci niste analize, un test hormonal ca sa afli de ce ai aceste dereglari, dar tu daca le zici ca esti virgina, poate nu vei fi supus acelui control ginecologic, dar cel mai bine ar fi sa le zici adevarul ca nu cumva sa fie vreo infectie sau cine stie ce.Dar poate fi si o simpla raceala si printr-o radiografie sau ecografie la ovare se poate vede daca e si acolo vreo problema.Asadar doar la o examinare ginecologica se poate vedea lipsa himenului si va spune ca nu mai esti virgina, dar ginecologul intra doar cu tine in cabinet si nu spune nimanui ce ii zici tu acolo! Asa ca du-te la o examinare si iti va spune exact ce trebuie sa faci, ca mai tarziu sa nu ai dereglari si mai mari!

| asdf123456123456 a răspuns:

Dar ce ai mancat se vede?!

| GoBackInFuture a răspuns:

Nu!

| crStyle a răspuns:

De ce, mami nu stie ca printesa ei e fata mare? Si vrea s-o duca la un test de virginitate... ohh, vai draga, lipeste-ti buzele pizdii cu super glue, scoci si dupa capseazati-le cu un capsator.