| Alexandruuu88 a întrebat:

E cineva care a încercat chocolate slim/cafea verde? Am auzit ca sunt bune pentru slăbit..

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ketch a răspuns:

Dacă vrei rezultate pe moment, da, sunt foarte bune. Slăbești și după nu prea mult timp, pui la loc ce ai dat jos.

Recomand sportul și o alimentație sănătoasă. Știu, știu, e greu, dar, cu puțină voință, poți face și asta. Poți începe prin a elimina dulciurile, sucurile și prăjelile din alimentația ta, dar mai ales, pâinea albă. Dacă ții neapărat să mănânci pâine, înlocuiește-o cu cea neagră. Dacă se poate fără pâine deloc, cu atât mai bine. După aceea, sportul. Caută antrenamente HIIT pe YouTube sau seturi de exerciții cardio. Nu trebuie să aloci mult timp pentru asta, de la 15 la 30-45-60 de minute pe zi, câteva zile pe săptămână (4-6 zile recomandat). https://www.youtube.com/watch?v=0DSrudz6IVY acesta este un exemplu de antrenament HIIT.

Ține minte asta: toate aceste ''minuni'' pentru slăbit sunt temporare. Știi vorba aia, ''Orice minune durează 3 zile''. Acesta e cazul și aici. Vei pierde, într-adevăr greutate, dar se va depune la loc cu timpul (în câteva zile-săptămâni, depinde de la o persoană la alta). Când faci sport și mănânci sănătos, acolo poți vorbi despre o condiție perpetuuă/permanentă/continuă. Îți modelezi trupul prin exercițiu și mâncare. Gândește-te la asta: câtă lume crezi că folosește astfel de tratamente minune pentru a slăbi și câți fac sport și mănâncă sănătos?

Îți doresc succes în a face alegerea potrivită. Dacă chiar îți dorești să pierzi din greutate, trebuie să depui un pic efort. Baftă!