| diana_5715 a întrebat:

Buna TPU...[e o poveste lunga[. De cateva zile ma durea partea dreapta ma durea putin dupa aia trece si durerea se muta am fost la doktor mi-a zis ca nu e apendicita dupa aia au zis ca am chist pe ovar. dar mie trebuie sa imi vina ciclu si ei nu stiau ca se vedeau ovare imflamate.in fine am fost la ginecolog a zis sa astept sa treaca menstruatia si am asteptat.si aseara m`am trezit ca o durere de piciorul drept muschii am fostla o nunta am jucat poate din cauza aia? si nu stiu km sa va zic ce pot sa am mie foarte frica de spitale nu le suport ce sa am ca mai ma doare partea dreapta si la ovare si sub coasta dar acum ma doare piciorul si pe sold ce o fi? ajutati-ma cu cate ceva sfaturi eu stiu sau cum sa scap de dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| marina28 a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa mai merge o data la control. Chiar daca iti este frica de spitale gandeste'te ca daca se agraveaza tot acolo vei ajunge si va fi si mai neplacut. Cu privire la dureri eu stiam ca la apendicita de obicei durerea se lasa de la nivelul burtii pe picior, dar pot fi si dureri cauzate de menstruatie, o raceala la burta sau chiar de la dans cum ai spus si tu ( poate ai avut si tocuri ). Oricum iti repet : cel mai bine pentru tine este sa mai mergi la un control!

| claudia_9559 a răspuns:

Inceraca sa mergi la un neurolog sau reumatolog, pentru durerea de la picior si sold, pentru durerea de ovare mergi la alt ginocolog sa-ti mai faca o ecografie abdominala

| Mihaela111 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te duci si la alt doctor( in general in tara noastra iti spun ca nu ai nimic si peste noapte mori deci cel mai bine e sa afli parerea mai multor doctori). Sper ca nu e nimic grav :X

| diana_5715 explică:

Dap am avut si tocuri.si cred ca de la aia e ori ma dor ovarele...ca daca ma apas acolo la apendicita nu ma doare...e