| AndreeaAsf a întrebat:

Este adevarat ca snaksurile, chipsurile si dulciurile ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Da, este adevărat.De obicei cel mai mult ingrasa mancarurile fast-food de orice fel, mancarurile grase/cu grasime si dulciurle. Este recomandat, pe acesta cale, sa nu se mai manance dupa 7 seara, deoarece atunci organismul nu mai "munceste" atat de bine, si se va depune grasime. big grin Sper ca te-am ajutat!
Alimente interzise : zahar (deci toate dulciurile), grasime animala (deci carne de porc, de oaie s.a.m.d), fainoase (paine, cornulete, etc), fasole, orez, cartofi, mazare (cu exceptia celei verzi, in pastai), grau, porumb, alcool, fructe (indeosebi cele dulci, cu multa fructoza, poti sa mai mananci cate un mar, dar sa fie verde)
Pa, pa. Fundă?

| RAY a răspuns (pentru HurremSultan):

Asta e o prostie sa nu manci dupa ora 7, metabolismul arde grasimi timp de 48 de ore daca faci efort fizic,adica arde mai rapid,nu-i bine sa dormi infometat creierul este foarte activ si are nevoie de carbohidtrati in special, desigur proteinele te fac agitat da vb de un pahar de lapte, un mar, cartofi, legume

| RAY a răspuns:

Da,zaharul face ca grasimea sa se depuna direct nu sa arda cum ar fi normal,de fapt carnea nu ingrasa,zaharul,dulciuri etc nu doar ingrasa da dependenta,cari, tot felul de boli diabet, obezitate, boli de inima etc
sunt peste o mie de boli cauzate de zahar nu doar el painea de exemplu snaksurile, chipsurile nu doar ca sunt toxice dar nu contine nimic nutritiv pentru organism singurul rol find sa creasca insulina atat, isi daiseama nu mancam grau care si el e modificat genetic si prin cate procese complexe intra o paine

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Da, te îngraşă!

| FatUglyVirgin a răspuns:

Tu ce crezi?

| Blamely a răspuns:

Da, îngrașă.

| SimonaSimona01 a răspuns:

Buna papusa ..In cantitati mari de ingrasi.Dar poti sa mananci o punga de chipsuri la o luna. Tot ce e bun ingrasasad. Viata e crunta rolling eyes.

| Adinnaaaa a răspuns:

Da, trist, dar adevarat! happy