| galma a întrebat:

Fac 13 ani in martie, sunt slabuta si nu mi-a venit menstruatia.Mentionez ca sunt devoltata, am sani destul de mari pentru varsta mea, am par pubian si imi curge o secretie alba mai mereu.Credeti ca imi va veni menstruatia? Ma gandesc ca sunt mai slabuta si poate nu imi va veni acum, ci pe la 15, 16 anicrying Majoritatea fetelor de la mine din clasa le-a venit mentruatia si nu sunt dezvoltate, ci doar mai grasute, dar nu au deloc sani. Fundaa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

O sa te saturi de atata menstruatie, stai in banca ta happy

| MMihai a răspuns:

Toate la timpul lor!
Vei avea menstruație foarte mulți ani, nu este nici o fericire, să umbli cu vată sau cu tampoane.

| PandaEcrazy a răspuns:

Nu este nimic in neregula cu tine, in legatura cu secretia aia alba, o sa-ti curga si dupa ce o sa-ti vine menstruatia. eu aveam secretia aia din cls a 4-a, acum sunt in a 7-a, dar nu este nimic neobisnuit. si sa fiu sincera, mentruatia este un lucru de care te bucuri doar cand auzi de el, cand iti vine o sa incepi sa te simti tare aiurea pentru ca nu prea poti depune efort cand esti pe rosu. asculta la mine, eu am 3 ore de educatie pe saptamana si fac doar una din cauza tampeniiei asteaia, asa ca mai bine sa iti vina mai tarziu, daca te intreaba cineva daca ti-a vanit ii spui simplu da si cu asta basta

| HisGirl a răspuns:

Nu te grabi... nu e nimic in neregula cu tine happy daca ti-au crescut sanii e semn ca o sa vina si menstruatiabatting eyelashes mai ai putina rabdare.big grin fuunda? :X