| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor nu stiu ce se intampla.Ar trebui sa imi vina ciclul pe 27, mie mi-a venit in 21(joi) doar un pic, pe urma mi-a venit acum din nou pe la ora 18(mi-am pus absorbant deoarece mi-a venit mai mult), iar acum nu mai am nimicsad. Nu stiu ce se intampla, am 16 ani si nu imi dau seama. Voua vi s-a mai intamplat? Va rog ajutati-ma.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o dereglare hormonala. Data fiind varsta ta, nu este obligatoriu grava. Daca se repeta si luna viitoare, va trebui sa te duci la ginecolog pentru ecografie.

| BRG a răspuns:

Sănătate și nu te îngrijora vine el.

| ioanaioana a răspuns:

Pai dureaza ceva timp pana se regleaza(mama mi-a zis ca debia dupa vreo 3 ani de cand eu venit prima oara, i so reglat si ei)

| SabinaRsT a răspuns:

Nu este nimic grav, puneti un absorbant sa nu te patezi si vei vedea ca va decurge totul normal, este normal sa se intample asa (nu curge ca la robinet )happy
SPer ca te-am ajutat!

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Pai poate nu ti s-a reglat

| KingJulien a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat, vine scurgerea mai greu, stai linistitahappy

| Hanking a răspuns:

Odata pe luna iti va sangera vaginul, e normal. Devii irascibila...nervoasa si agitata. Am intalnit insa si fete care sangereaza foarte mult dar sa nu intelegi gresit, la varsta ta e normal sa treci prin niste schimbari hormonale. Chiar si faptul ca ti-a venit mai mult si dupa nu ai mai avut nimic e normal. Sunt niste schimbari bruste, dar absolut normale. Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se mai intampla si la persoane adulte.Cauzele pot fi diverse,atat la tine,cat si la ele(de la mult prea mult stres,raceala sau alte probleme de sanatate,medicamente etc).In cazul tau,in schimb,cel mai problabil este vorba despre un ciclu neregulat(sau reglat partial), lucru normal la aceasta varsta(menstruatia se regleaza, in general dupa 2 ani de la prima scurgere).