| anonim_4396 a întrebat:

Fetelos, as vrea sa va explic ceva, si sa imi raspundeti la cateva intrebari (sau sa imi explicati care e cauza).
In August am inceput sa am niste mancarimi intre labii si vagin, si o scurgere albicioasa cu bucati albe (parca de branza thinking). Fara sa fac nimic, mi-a trecut, si acum de vreo 1 luna mi-a aparut inapoi. Am aceleasi simptome, dar undeva pe net am citit ca daca ai candida albicans, trebuie sa ai si niste mancarimi cand urinezi, si mai multe simptome care eu nu le am. Nu as vrea sa recurg la medic, pentru ca nu vreau ca mama mea sa banuiasca ca am avut relatii sexuale (e ea asa, mai demodata cu privire la relatiile sexuale). As dori sa stiu ce e aceasta scurgere si aceste mancarimi (daca e o infectie vaginala, sau ce ¿?), si ce tratamente naturale as putea folosii ca sa scap de ele. PD: am 15 ani. Rog seriozitate, nu e ceva cu care sa se poata glumii :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Cel mai probabil e o candidoza vaginala. Ar fi bine sa mergi la un medic pentru consult si tratament(ovule antifungice, unguent antifungic). http://www.i-medic.ro/......e-recidiva

24 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este de glumit că ai avut contact sexual de la 15 ani iar el te-a contaminat cu o boală cu transmitere sexuală.
Ia-l de mână pe individ și mergeți împreună la un cabinet ginecologic particular pentru un consult și tratament de specialitate, și el trebuie să se trateze, pe perioada tratamentului se evită viața sexuală pentru a nu recidiva boala.
Mama ta nu este demodată, ești tu pe altă planetă!
Pa, pa.

| dana85 a răspuns:

Diagnosticul nu se da la farmacie, doar la doctor. Este necesar acest lucru pentru sanatatea ta de acum si viata de familie din viitor.

| xname23 a răspuns:

Singura solutie e sa mergi la un doctor. i-ati prietenul si mergeti impreuna pentru ca si el trebuie sa faca un tratament. tu nu realizezi dar astea nu sunt lucruri banale pe care sa le treci cu vederea. relatiile sexuale la 15 ani nu sunt nici moderne nici normale nici sanatoase.pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasta infectie se mai numeste si "vegetatie veneriana", "creasta de cocos" sau pur si simplu "negi genitali" si DA se transmite pe cale sexuala:
Tratament "spalaturile intravaginale cu apa cu bicarbonat"
"Manifestarile, atunci cand apar, sunt reprezentate prin mancarimi, arsuri sau scurgeri vaginale sau uretrale anormale"
http://www.seximus.ro/articole/negi_genitali_condiloame.php!
Sa ziceam ca a avut o amanta de-a mea asa ceva, de acolo stiu. success!

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar prin cale sexuala fara prezervativ? Ca noi am folosit prezervativ. Multumesc pentru raspuns

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Nu stiu ce sa zic, dupa mine mi se pare ca esti mica, ce ar fi acum sa afle "mama" ca nu mai esti fata mica, si doamne fereste esti bolnava. ia-ti inima-n dinti daca crezi ca poti fi infectata, nu lasa se se agraveze situatia, in ce-l mai bun caz iti da un unguent. cine stiu ca a avut ceva de gen. ce ai tu, spalaturi in fiecare seara, ce am zis mai sus. cat despre ce ati folosit voi nu prea cred, cumva v-ati intalnit mai intim decat credea-ti. altfel, o persoana sanatoasa nu are scurgeri, mancarimi etc. bafta.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, mi-a aparut prin August. Si eu eram plecata in Romania in vacanta, pe baiat nu-l vazusem de o luna, si inainte de asta nu am avut NICIODATA relatii sexuale cu el.

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Pai poate ai o infectie minora, produsa in urma " te-ai atins cu ceva, murdar..." si e o banala infectie, apa cu bicarbonat, poti sa te speli linistita, nu face rau. te salut

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru tot, :*

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Cu placere, vai deja ma pupi?laughing

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

E din prietenie rolling on the floor)) pe obraz laughing, dar multa lume m-a speriat pentru ca zicea ca am luat o boala sexuala, si chestii din astea. Dar ma gandesc, cum sa iau daca am folosit prezervativ? mai ales ca suntem foarte atenti rolling on the floor) mersi d tothappy

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Da, pai cel mai bine e sa iti cunosti pers. apropiata! si nici nu mai trebuie sa folosesti cauciucuri! eu pers le urasc. cu multa placere. deja is curios cum areti... cum areti? arata-mi

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ai dreptate happy Dar nu vreau sa am riscuri, asa ca mai bine pana nu va fi ceva fffffff serios, sa nu fac lucruri din asteahappy

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Arata-te! arata-mi cum areti. is tare curios.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ce om insistent laughing

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Zi facebook tau tulai doamne. nu te manc

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Il am dezactivat happy Ti-am trimes prietenie pe TPU, accepto daca vrei, daca nu nu. Si gata!

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Bine bine, happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti pot trimite msj laughing Dami cv id daca vrei, daca nu, nimic

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Uniculpytyc@yahoo.com

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

ID : uniculpytyc da0mi buzz, huzz ceva.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand ai chef sa raspunzi, fa-o. Daca nu, pa

| anonim_4396 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

La ce sa raspund? nu ai bagat bine poate ID eu is online te asteptam pe tine... zi-mi tu ID TAU

| ccrryyss a răspuns:

Uite sunt baiat dar si sora mea a avut o pr asemanatoare si dupa 1/2 ori dupa ce i-a venit menstruatia i-a trecut si cel mai probabil de la raceala(in zona aiaaaa) dat totusi mergi la o farmacie si prezintale simptomeele