| Lilly095 a întrebat:

Buna TPU...ieri am observat niste pete/bube pe nas si fata si azi mi-au aparut si pe restul corpului(deci cred ca am rubeola ca la scoala e epidemie).Deci intrebarea mea este dupa cat timp imi dispar bubele si peste cat timp pot merge la scoala?Multumesc pentru rapunsuri.Bye!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| crmr a răspuns:

De odicei tine o saptamana doua... mie mi au trecut dupa o saptamana jumate

2 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Mie petele mi-au tinut 2 zile, iar acasa am stat 7... acum nu stiu daca ai o forma usoara sau nu. Mai bine suni medicul.

Răspuns utilizator avertizat