| anonim_4396 a întrebat:

Ieri (sambata) am fost la strand si am inceput sa inot pe sub apa si dupa 2-3 ore am inceput sa simt niste dureri in frunte cand ma aplecam sau stateam cu capul in apa in os. Azi durerea continua si daca stau normal cu capul dar nu simt nici o punga de puroi ca si cand as avea sinuzita nasul nu imi curge gatul ma doare doar putin in partea din mijloc spre dreapta si nu stiu de ce singurul lucru care l-am facut e ca dupa ce m-am uscat la soare am sarit inapoi direct in apa iar afara nu era foarte cald iar parul mi s-a uscat fara sa il sterg mi-e frica de meningita. Va rog spuneti-mi ce credeti ca am si daca am sinuzita cat ma tine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Smileygirl23 a răspuns:

Trebuie sa mergi sa consulti un doctor. Singurul sfat demn de luat in considerarehappy

| anonim_4396 explică (pentru Smileygirl23):

Mersi dar ti s-a intamplat si tie asa ceva?

| Smileygirl23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu mi s-a intamplat, dar din cate spui tu pare a fi sinuzita totusi. Nu te baza oricum pe raspunsuri oferite aici, pentru un diagnostic corect ai nevoie de un medic care sa te consulte, o anamneza facuta ca la carte + un set de analize.