| nosferatu32 a întrebat:

Buna dimineata!
Dincauza durerii de masea de vreo 12 ore, cred ca am facut meningita!
durerea de masea s-a oprit dar s-a format abces cu puroi langa masea, dupa a inceput sa ma doara capul si daca nu ma durea capul imi era foarte frig, avem ameteli, iar spre final ma duare dupa cap(la ceafa in zona cervicala) si ma duare sub barbie cand inghid. Acum ma simt mai bine, mentinez ca tot timpul cat m-a durut maseua nu am mancat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Durerea acută de 12 ore şi faptul că nu ai mâncat ți-a indus starea de disconfort în tot organismul. Trebuie să iei antibiotic!