| Hallowrobert a întrebat:

Buna TPU.
Imi poate recomanda cineva niste sfaturi cu ce as putea manca dimineata in fiecare zi?
Am cautat pe internet diferite informatii dar sunt atat de aleatorii incat nu stiu ce sa mai cred.
Tin sa mentionez ca vreau asta deoarece vreau energie in timpul zilei, iar micul dejun ar putea fi o sursa. Am un examen anul viitor forte important si vreau sa mananc ceva sanatos daca timp de miscare si altele nu am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cu ce as putea manca dimineata in fiecare zi? ...Am un examen anul viitor forte important"

deci pentru examenul ăla te pregătești alimentar? Ce fel de examen dacă se poate...

| Hallowrobert explică (pentru sierra1):

Uneori mananc chestii si ma simt destul de desconcentrat. Ma refeream la ceva digestibil stomacului. Incearca sa mananci kfc la prima ora, sa vezi cum te simti. La asta ma refer.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu conteaza ce manaci dar ca regula incearca sa consumi mai multe legume decat carne si cel putin un fruct pe zi. oricare vrei tu. In plus daca vrei sa fii sanatos si concentrat miscarea este obligatorie macar de 2 ori pe saptmana.