| Dramiox88877766 a întrebat:

Bună TPU! În fiecare dimineață și seara ma spăl pe dinți bine și ma dau și cu apa de gura dar tot îmi miroase urat gura, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spre deosebire de alții eu îți recomand prima data o consultație la stomatolog. Mirosul poate veni și de la o infecție dentara

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Halena, mirosul urât nu vine din gură ci din stomac. Se referă la ceva ce ai mâncat sau la o afecțiune a stomacului.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă lucrezi cu oameni care stau lângă tine la 1.5 metri
- mesteci gumă mentolată
- mănânci bomboane mentolate de calitate
- fumezi și așa nu se simte că îți miroase gura

| AdioTPU a răspuns:

Cum au zis și ceilalți useri, problema e la stomac nu la cavitatea bucala.

| Fonk a răspuns:

E o problemă din stomac, da nu stiu daca se poate rezolva.
Incearcă să nu-i vorbesti in față cand esti cu cineva