| LeKaAlex a întrebat:

Salut,am o problema dentara, eu ma spal pe dinti in fiecare zi dimineata si seara, iau si gume dar tot urat miroase gura aveti idee de ce si ce sa fac? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Mirosul vine de la stomac.
Uite cateva sfaturi:
1.Bea mici cantitati de apa din cand in cand. [asta ajuta si la sistemul renal]
2.Mesteca in gura o frunza sau chiar o tija de patrunjel verde.
3.Mananca portocale.
4.Foloseste ata dentara!
5. Daca fumezi, renunta la tigari.
6. Daca ai lucrari sau probleme cu cariile, curata-le.
Pa, pa.

| JohnnyBi a răspuns (pentru drogh):

In afara de patrunjel eu am incercat tot restul. nu am carii, afte, alte probleme, nu fumez, nu beau alcool, nu beau nimic in afara de apa (sucuri gen), citrice macar 1 data in zi si tot imi miroase aiurea gura. alaturi de faptul ca mananc multa carne nu vad de unde tot apare mirosul asta. intrebare pusa dentistului care in afara de spray de gura de 40 de lei sticla care are efect 1 ora nu stie ce sa imi zica...idei?

| drogh a răspuns (pentru JohnnyBi):

Mananca portocale...Si foloseste mult periuta de dinti si ata dentara...

| JohnnyBi a răspuns (pentru drogh):

Prea mult strica. 2 ori pe zi este suficient. pe urma smaltul are de platit pretul.

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.evz.ro/......82574.html
http://vivanatura.ro/......naturiste/
O primavara frumoasa sa ai:)

| Lynna a răspuns:

Buna. Cel mai probabil ai ceva la stomac.

| bubuuu2349 a răspuns:

Problema e ca nu te speli bine pe dinti. Trebuie sa dureze in jur de 3 min si mai ales sa indepartezi bine tartrul straight face. De acolo provine acel miros. In plus, poti folosi apa de gura dupa ce te speli pe dinti. ( ai grija sa nu inghiti )

| PickaciuCurcubeu a răspuns:

Poti incerca sa folosesti niste apa de gura. Funda?happy