| tweety21 a întrebat:

in prima saptamana sau a doua de sarcina poti face dragoste?
Ma refer se poate face avort spontan?
[Intreb de curiozitate]
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti face sex indiferent de starea ta daca resti sau nu insarcinata. In primele saptamani nici nu iti poti da seama daca esti insarcinata, bineinteles facand abstractie de menstruatie. Avortul spontan are cu totul alte cauze in majoritatea cazurilor acestea fiind de ordin medical deci nu exista nicio legatura intrea acest tip de avort si sex.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Se poate face. Vezi aici in ce conditii nu este o idee buna sa faci sex in timpul graviditatii:
http://www.parents.com/......ancy-safe/