| Blair24 a întrebat:

La multi ani! Am si eu o problema. Sunt racita de cateva saptamani, si tusesc. Iau niste pastile de tuse si in ultima vreme se rupe si elimin raceala. Problema este ca ieri mi-au aparut pe limba, mai in spate, nu la varf, niste bubite rosii care ma dor putin si nu stiu ce sa fac. Credeti ca are legatura cu raceala? Dati-mi un sfat va rog. Dau funda puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Probabil de la antibiotic sau medicamente. Incearca gargara cu tinctura de propolis diluata in apa.Este dezinfectant si cicatrizant.Sau glicerina boraxata cu propolis.

| tenshi261 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi. Am avut si eu cand eram racit si mi-au trecut in cateva zilewinking stai calma

| rutanklan a răspuns:

OMG You have A I D S!

| HoneyPot a răspuns:

Gargara cu apa si bicarbonat de 2 ori pe zi, spalat pe dinti de 3 ori pe zi, sa folosesti apa de gura dupa fiecare spalare dar nu si dupa gargara cu bicarbonat. Ce pastile iei? Nu cred ca au vreun efect daca nu ti-a trecut raceala.

| Lexuca a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te duci la un medic. happy
Sa te faci bine. :*

| Alex_Quickyboy_1997 a răspuns:

Sigur ai facut o alergie am patit si eu tb sa te duci la doctor. Probabil e de la o pastila sau un sirop depinde. Insanatosire grabnicawinking.

| Eduard_Ionicel_1975 a răspuns:

Poate esti alergica la pastie?