| maria344556 a întrebat:

m-am operat acum 2 saptamani de apendicita acuta flegmonoasa, acum mi-sa inrosit ma doare si chiar durerea se lasa uneori pe picior, sa fiu sincera am baut si energizante coca cola sprite... am ridicat si greutati *galeata cu apa plina, stropitoare*...
Ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

Cred ca ai infectie. Mergi la medic.

| zambettrist a răspuns:

In primul rand trebuie sa te abtii de la facut efort. Este o operatie, fortandu-te se poate deschide. Si in al doilea rand, incearca sa mananci cat mai sanatos! Pup

| Ghshsg a răspuns:

O să treacă, cred. După 2 săptămîni e normal să te doară. Ai făcut cam rău că ai ridicat greutăți, dar dacă durerea persistă mai bine consultă un medic.