| ChupyRo a întrebat:

ma confrunt cu niste stari foarte ciudate si nu stiu ce sa mai fac, am dureri de cap zilnice, tremur, sunt agitat, ametesc, merg zig-zag, parca totul pare aiurea, parca nu mai ma simt pe mine, parca sunt beat sau drogat, de 2 ani de zile am starile astea si nici pana acuma nu stiu ce este, eu presupun ca este anxietate dar nu stiu sigur, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| lianaiovan a răspuns:

Du-te la doctor.

| ChupyRo explică (pentru lianaiovan):

M-am dus la 100 de doctori!

| Anabella2112 a răspuns:

Ok, asta pe mine ma ingrijoreaza, desii nu te cunosc. Cred ca e oribil. Depinde de alimentatia ta acum, stii? Daca fumezi, bei energizante si alte porcarii de genul, normal ca tremuri.
Poti sa te confrunti cu o depresie anxioasa daca ai spus ca totul pare aiurea si nu te mai simti pe tine. Consulta un doctor. URGENT! Si dupa. un psiholog. Te asigur ca o sa te ajute enorm. Daca te consoleaza, am fost si eu la unul desii nu aveam mare nevoie. Doar.fa ceva in legatura cu asta si nu astepta un miracol.
Ai grija de tine!

| ChupyRo explică (pentru Anabella2112):

M-am dus la un psihiatru si mi-o dat pastile de schizofrenie, adica na, nu prea am incredere in ei.

| Anabella2112 a răspuns (pentru ChupyRo):

Pastile de schizofrenie? Si le iei macar? E psihiatru, stie ce face. Nu e ca si cum ar vrea sa te omoare si sa scape de tine spunandu-ti sa iei pastile de schizofrenie. Te confrunti cu depresia? Adica, sunt momente cand pur si simplu nu mai ai chef de nimic si nimeni?

| ChupyRo explică (pentru Anabella2112):

Cam asa ceva