| Larisamonica a întrebat:

De cateva zile am palpitati la inima ametesc foarte tare și tremur ma simt foarte slabita credeți ca am anxietate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Palpitații cu doi de i nu palpitați cum scrii tu, ai palpitatii datorita mincarii fast food cafea cola renunta cateva zile la cafea ca ai si tensiune mare si din cauza tensiunii ai palpitatii, iei pastile de tensiune? Ai acasa tensiometru? Daca da ia-ti tensiunea, daca nu ai tensiometru mergi la farmacie ca ei au tensiometre si iti pot lua tensiunea sau daca te simti rau cheama salvarea 112 si vin ei dotati cu tensiometru digital i ti masoara tensiunea pulsul tot, si ei iti dau retetă de pastile de tensiune sau in cazuri grave te interneaza si iti fac tot setul de analize plus EKG.Ce varsta ai? Nu minca mult in perioada aceasta si nu fa abuz de alcoll.

| Violleta2022 a răspuns:

Pui zeci de intrebari cu aceleasi simptome, dar nu vrei sa mergi la medic, de ce?

https://www.tpu.ro/utilizator/acqbhz/intrebari/

| carevaescu a răspuns:

Mai bine fugi la doctor, la cardiolog, să te examineze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza poate fi și de la cafea sau dacă bei energizantele plin de chimicale care îți distruge sănătatea sau nu ai dormit stres

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul de familie spune acolo ce ai

Răspuns utilizator avertizat
| Celdrept a răspuns:

Posibil. Multi se simt rău în perioada asta