| Deasonyka a întrebat:

ma confrunt cu o problema.Eu sufar de hiperhidroza de cand m-am nascut (transpiratie excesiva a mainilor si picioarelor).Nu imi place sa practic foarte mult sport si nu am pofta de mancare.Mentionez ca prima mancam destul de mult, acum mananc foarte putin, incep sa ma preocup am 1, 85 cu 60 kg si de 2 saptamani effectiv in fiecare dimineata imi troznesc oasele la cot si genunchi. Spre norocul meu nu ma doare dar mie teama mai tarziu sa nu fie reumatism.Deci mananc ft putin imi troznesc oasele ma simt effectiv extrem dar extrem de obosita si culmea am inceput sa transpir si mai mult decat inainte.Ce sa fac? Va rog ajutati-ma dau funda :3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cristizz21 a răspuns:

Te simti obosita pentru ca nu alimentezi corpul indeajuns, vitamina C te ajuta si iti da pofta de mancare, se gaseste in farmacii. Totusi poti consulta un doctor, asta e cel mai indicat.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

In mod cert ar trebui sa te consulte un medic. http://www.i-medic.ro/boli/hiperhidroza-sau-transpiratia-excesiva

| RoBoT93 a răspuns:

Si eu transpir enorm, la maini si la picioare, si tot corpul. Adica eu iarna cand sunt -10 grade afara stau in masina cu tricou si geamu jumatate deschis...
Insa nu am alte probleme. Am incercat ceva tratamente si nimic, asa am ramas...
Nu cred ca e ceva ingrijorator, e posibil sa fie doar o teama mentala de a ta happy