| Luizaaa a întrebat:

Mă simt foarte rău,nu știu ce să mai fac! De două săptămâni mă simt moale și am stări de leșin. Pur și simplu nu mă mai țin picioarele și apoi nu mai pot sa deschid ochii sau sa vorbesc. Înainte să mi se facă rău incep sa tremur foarte tare. Mi se mai întâmpla asta aproape în fiecare zi acum un an,am făcut o grămadă de analize și nu mi-a ieșit nimic,mi-au zis că poate e din cauza lipsei de calciu. Înainte doar mă simțeam moale,acum nu pot sa mai vorbesc sau sa deschid ochii,dar aud ceea ce se întâmplă în jurul meu... Problema este că asta se întâmplă când sunt la menstruație sau când îmi întârzie, am 15 zile întârziere. Va rog ajutați-ma,mama mi-a zis că mâine să mă duc la școală,dar nu mă simt în stare sunt și răcită
App: scuzați-ma pentru greșeli, nici acum nu mă simt prea bine :-(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pentru stari de slabiciune iti recomand sa iei Centrum, o pastila pe zi. E un complex de vitamine foarte eficient.

| Caro34 a răspuns:

Daca analizele facute nu au relevat nimic neOK, atunci poti incerca sa iei niste MagneB6 cateva saptamani. La menstruatie si eu sunt la fel: stare de lesin, oboseala, lipsa poftei de mancare etc., insa asta este ceva normal pentru acele zile. Ramai acasa pana te faci bine si incearca sa dormi mult si lichide multe. Poti lua si Magneziu efervescent! Nu te panica de intarziere, daca stii ca nu ai facut ceva neprotejatwinking Stii ce te mai rog? Mergi si la un medic endocrinolog fiindca adesea glanda tiroida mai da astfel de probleme! Nu strica un control! Multa sanatate!

| Luizaaa explică (pentru Caro34):

Am fost și la endocrinolog și nu am nimic... Problema este că mă mai doare și în partea dreaptă jos, am făcut analize și nu mi-a ieșit nimic, însă toți din partea tatălui au făcut operație de apendicita

| Caro34 a răspuns (pentru Luizaaa):

O ecografie este concludenta! Numai bine!

| missfatadelatara a răspuns:

Mănâncă mai multe fructe legume lactate.

Stop diete aiurite!

| Luizaaa explică (pentru missfatadelatara):

Nu am ținut diete și nu țin. Consider că mănânc sănătos, fructe, legume nu mănânc grăsimi și alte porcarii... Mulțumesc pentru sfat oricum!

| BogdanBz a răspuns:

Poate ai lipsa de niste vitamine, minerale, etc... Incearca sa iei niste suplimente minerale si vezi daca au efect. de asemenea, incearca sa te odihnesti mai mult si sa nu stai deloc in perioada asta cu ochii in televizor, telefon, tableta, pc, etc. incearca sa iesi la plimbare, sa pui sangele in miscare.bafta!

| ro74florin a răspuns:

Mergi la doctor

| CRYCRYGURL a răspuns:

Buna Luiza! nu sunt un doctor, dar te rog bea 2 litri de lichide pe zi incluzand apa, ai grija ce fel de alimente consumi si cat de multa miscare faci pe zi. s-ar putea sa fie altceva, o boala mai grava, deci te rog sa mai faci odata analize cat mai curand, dar pana atunci te rog consuma alimente pline de nutrienti (si calciu) dar si multa apa. P.S.: si eu ador BTS. happy

| Luizaaa explică (pentru CRYCRYGURL):

Mulțumesc mult pentru sfaturi! Da, ador trupa BTS, back chiar am făcut un canal de YT ^_^