| biutzaB a întrebat:

mai am putin si imi voi da jos aparatul dentar si o sa imi pun si retainer. dintii mei de jos sunt cam sensibili si simt ca nu au stabilitate fara aparat.parca ii simt mai slabiti, credeti ca cu retainer o sa ma simt la fel? sau tot ca si cum as avea aparat dentar?(retainerul o sa fie o sarmulita subtire in interior)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| The1smartiest a răspuns:

Tocmai sarmulita aia care se pune pe interiorul dintilor are rolul sa ti tina dintii fermi, sa nu revina la pozitia initiala, intrucat dintii au o memorie tisulara si tind sa revina la forma initiala. succes happy si eu am aparat, dar mai am de purtat cam 1 an.