| Andreiutza1995 a întrebat:

mai revin cu o intrebarebig grin
Am facut un test de sarcina, cu prima urina, dimineata. Prima data a iesit o liniuta mai roza (stearsa) si cand a aparut si cealalta, prima a disparut.Deci testul a iesit negativ. Oare e posibil sa fiu gravida? Tin sa mentionez ca ciclul intarzie de 12 zile, am dureri de burta, de spate, de cap..sanii sunt foarte tari si vene mai accentuate. Posibil ca testul sa fie gresit ori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| thisko a răspuns:

...ori Felicitari tongue Cem mai sigur e sa repeti testul si maine sau sa mergi la un control. Imi imaginez ca un suspans de genul asta e destul de stresant.

| Andreiutza1995 explică (pentru thisko):

Da chiar foarte stresant, o sa mai repet testul inca o data pentru ca nici eu numai inteleg nimic thinking

| sosostore a răspuns:

E posibil sa iti vina, dar cel mai bine e sa mai faci un test pentru ca ti-a dat eroare.

| Andreiutza1995 explică (pentru sosostore):

Da cu siguranta o sa mai fac un test pentru ca am un presentiment ciudat laughing

| sosostore a răspuns (pentru Andreiutza1995):

Mai sunt care dau si eroare, dar mai bine faci inca unul dupa cum ai zis, incearca la prima ora a diminetii, si i-ati test barza. cica sunt cele mai bune

| Andreiutza1995 explică (pentru sosostore):

Ok. O sa iau acel test. Multumesc mult

| sosostore a răspuns (pentru Andreiutza1995):

Cu placere