| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea mai demult a fumat pana acum nu a mai fumat dar...eu am mai vazut-o pe ascuns de mai multe ori cand eram in vizita la niste prieteni si am vazut-o acolo am vrut sa intru in bucatarie am deschis usa in casa de la prietenii nostri si am vazut-o ca fuma si dupa ea mi-a zis ca a fumat doar o tigara ca tigara asta este slaba nu i se intampla nimic.Nu este adevarat toate tigarile sunt daunatoare, intr-o seara ea a plecat cu alti prieteni si cu tatal meu la un restaurant eu nu am mers si cand ea se pregatea de plecare m-am uitat putin in geanta ei si am vazut un pachet de tigari.Eu i-am spus ca l-am vazut asa ca ea m-a mintit ca ala nu este al ei si ca a unei prietene de a ei a zis ca odata cand era cu prietena ei prietena ei nu avea geanta la ea si nu avea unde sa isi puna pachetul cu tigari asa ca ma ma mea l-a luat si la pus la ea in geanta asa a zis ea nu este deloc adevarat ce a spus! Si am vazut-o de multe ori fuman cu matusa mea si prietena, etc., si eu nu o cred ca oricum cum sa abereze asa ceva Doamne! Si cum poate sa faca ea sa se lase de fumat? Fundaaaaaaaaaa + votttttttttttttttttttttttttttttttt!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da dar nimeni nu ar vrea sa i moara propia mama straight face pentru dinu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand o cresti o sa te apuci si tu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba nu!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai zici asa pentru ca esti copil mic, oricum n ai ce face, poate daca incepi sa plangi si sa te rogi de ea sa nu mai fumeze, dar sa stii ca e greu sa se lase pentru ca a dovedit un fel de obisnuinta...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu de chestia cu obisnuinta dar sa stii chestia asta nu o sa o fac este o mare tampenie sa fumezi si in plus iti mai distrugi si plamanii da ca tu crezi ca eu o sa incerc treaba ta. eu nu o sa fumez.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cunosc persoane care gandeau ca tine (apropo, cati ani ai?&, care apoi s au apucat de fumat, deci nushh ce sa zic hiro

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Imi pare rau dar chestia asta e treaba iei numai daca nu sufera cu inima sau de astea nu-i bine orice tigara dauneaza si o tigara poate insemna o viata pierduta desi nu e bine ca ai umblat in geanta la ia dar ma rog sper ca te-am ajutat

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Apropo cati ani ai? fara suparare

| DarkAngell a răspuns:

Ma eu doar atat iti zic... asa e si mama la fel cum zici u zice ca e pachetu unei prietene si atunci imi sar toti draci... nu ai ce face. sry

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Mai daca vrei sa te lase in pace acum si mai tarziu cand tu o sa iti niste hotarari care o sa o deranjeze pe ea, atunci nu o mai tot bate la cap...ie treaba ei, probabil se va plictisi pana la urma, dar daca tu stai si o tot spiozezi si ii zici ce sa faca...nustiu da nu cred ca o sa iti fie binelaughing
Sa ai o zi fainawinking