| anonim_4396 a întrebat:

mi-a aparut herpes cu ce sa ma dau sa imi treaca cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sumulanschi_Ana-maria_1998 a răspuns:

Cu o crema de galbenele dar mai bine poti consulta un doctor

7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Aciclovir

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu-ti pune toate tampeniile la gura! Aciclovir este cel mai bun! Sau Zovirax( tot pe baza de aciclovir)

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Du-te la farmacie si iti da ce-ti trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit undeva sa tin comprese cu alcool iodat si dupa sa ma dau cu crema de galbenele.Am incercat varianta asta si mi-a mai trecut. Oricum va multumesc pentru sfaturi

| gabi13579 a răspuns:

Poti sa te dai cu neopreol e o crema cu miros de peste dar trateaza repede, poti daca nu vrei cu crema sa iti iei plasturi antiherpes dar nu toti au efecte

| 99maria a răspuns:

Flocirolon e o crema care o gasesti la farmacie te-ai dat azi si maine sau in doua zile ti-a trecut. garantez. eu cu flocirolon ma dau mereu

| vulturul21 a răspuns:

Cu aciclovir unguent, aplici pe zona afectata sau plasture cu aciclovir (se gasesc in farmacie)
sper ca te-am ajutatwinking