| LittleCelebrity a întrebat:

Hei! Mi-a aparut un herpes in partea dreapta la buza de sus. Este foarte umflat. Ce as putea face sa imi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti trece cu Aciclovir-unguent

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Te ungi cu Cremă Aciclovir - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4096_20.12.11.pdf?anmPage=6&ID=105

Toate cele bune.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Putina tinctura diluata sau ceai de galbanele racit, aplici pe zona cu un tampon de vata.
Maruntesti cateva flori de galbenele si pui lichidul rezultat pe herpes cu un tampon de vata.
Unguent de roinita de zona afectata.
Natrum muriaticum sau rhus toxicodendron ajuta uneori.
Aplica vitamina E sau A, ulei sau alifie sau un unguent cu zinc.Pa Pa!

| ptufi71 a răspuns:

Aciclovir unguent.

| Enceclopediator69 a răspuns:

Poti scapa de herpes in doar cateva ore fara sa cauti tot felul de unguente, poti scapa de herpes cu ceva ce are aproape toata lumea in casa : USTUROI, zdrobestel si fa o pasta din el de preferat seara inainte de culcare, dar o sa usture la inceputwinking