| anonim_4396 a întrebat:

O întrebare aș avea. De aproximativ 2 luni. Mai bine zis înainte de revelion am fost la urgențe cu ceva probleme, legate de stomac. Și pe lângă aceasta mi-a găsit o infecție urinară, pentru care am primit tratament. Eu nu simțeam usturimi la urinare zilnice. Doar din când în când. Am stat multe zile în frig și aveam niste dureri de spate urâte din cauza aceea cred că am făcut. Am auzit că acestea se pot complica fiind netratate la timp. Sunt prezente uneori frisoanele, dar de azi am inceput sa iau antibiotic și încă 2 feluri de medicamente. E totul în regula? Nu s-a extins infecția? Cum știu dacă s-ar agravat. Totuși în 2 luni de zile nu m-am tratat cu absolut nimic.
Va rog sa îmi dați un sfat, poate v-ați mai confruntat și voi. Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Ai facut rau ca ai stat atat fără să te tratezi. Tratamentul cu antibiotic ti l a prescris medicul? Infecție urinara se poate extinde la rinichi, iar cand ajunge la ei cu siguranta vei simti. După ce termini tratamentul, fa o pauză de 5-7 zile si apoi fa urocultura sa vezi daca a dispărut infectia

| alexalx9777 a răspuns (pentru Denisa0954):

Simt 1-2 zile după ce stau in frig, dar și pe coloana că am și scolioza, dar după trece. Eram curios daca am stat atât fără să i-au tratament dacă pot face ceva grav.