| NeveahJhonson a întrebat:

O întrebare mai comună dar serioasa! Vă rog citiţi mai departe daca aveţi cunoştinţe despre acest subiect sau vi s-a întâmplat.Deci (fără deci) am 14 ani.Ciclul mi-a venit la 12 ani şi de atunci nu mi-a mai întârziat menstruaţia decât o dată (a întârziat 4 zile) Oricum, ciclul este regulat.Ţin să menţionez de două săptămâni nu mi-a venit menstruaţia! sad (O săptămână şi 5 zile, căci mi-a venit ciclul ultima dată pe 18 şi de obicei îmi vine cu 3-4 zile înainte) [data in care scriu intrebarea este 26 feb] Anyway, nu am niciun semn că mi-ar veni! Mă doare puţin dar f. puţin în zona aceea.Nu am dureri de burtă, spate, cap, ş.a.Şi de obicei când îmi venea menstruaţia cu câteva zile în urmă secreţia vaginală era mai multă, de data asta este normală. Nu ştiu ce să fac.Nu am avut vreun contact sexual sau aşa ceva laughing. Ştiţi vreun motiv din care mi-ar întârzia menstruaţia? Vă rog, sunt speriată şi am vorbit cu mama dar ea nu ştie. Să mă duc la un control la doctor? Sau să mai aştept? Mulţumesc pentru timpul acordat citit şi sper că mă puteţi ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustaLittle a răspuns:

Hey,nu te ingrijora, nu ai de ce sa te temi. Eu am 15 ani si tot asa, sunt perioade cand menstruatia vine regulat, dar sunt si momente cand "isi face de cap" si vine ori pe neasteptate, ori mai tarziu. E ceva normal pentru varsta noastra, nu trebuie sa te panichezi.
Sper ca te-am linistit! happy

4 răspunsuri:
| VibeTrix a răspuns:

Nu e nimic. Mie mi-a intarziat menstruatia 4 luni! happy Acum mi-a venit. si a mai trecut vreo 1-2 si tot nu mi-a venit. Nu te ingrijora, o sa-ti vina!

| NeveahJhonson explică (pentru VibeTrix):

Mulţumesc că m-ai informat.Chiar eram speriată.

| VibeTrix a răspuns (pentru NeveahJhonson):

Pentru nimic. Nu trebuie sa fi happy