| Malinass a întrebat:

. oare am apendicita?. De vreo saptamana ma inteapa oarecum..in partea dreapta a abdomenului, da nu numai acolo..ci si in partea stanga, am avut astazi o stare de greata..si inca mai am niste dureri de cap..nu foarte mari.dar totusi am, daca apas in partea dreapta a abdomenului nu ma doare..in aceasta dimineata.mi-a cam amortit piciorul, m-a durut in special genunchiul ( la care am o vanataie). ma pot ridica din pat, pot face miscari bruste.pot merge..cand tusesc sau rad nu simt ca m-ar deranja.mi-am intrebat o colega daca e posbil sa am, stiind ca ea a mai trecut prin asta. si mi-a spus ca nu am. sunt confuza, mama mea imi spune ca e de la baile care le fac prea des. si ca am racit la ovare. tin sa spun ca durerile au aparut in ziua in care mi-a venit menstruatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu ai apendicita, daca aveai apendicita nu mai scriai acum la calculator (erai undeva ghemuit in pat)

| DedeeAndreea a răspuns:

Si eu am crezut ca am si aveam aceleasi simptome ca tine, dar nu am avut.Insa la tine sansele sunt de 50% sa ai si 50% sa nu ai.Esti la limita.Du-te la doctor, si vei vedea acolo ce ai! Dar du-te rapid!

| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Deci cu asa ceva nu glumesti. Iati inima in dinti si du-te la doctor.Eu nu sunt sigur ca ai apendicita daca aveai simptomele Erau:
1)Voma Excesiva(stomac evita hrana)
2)Durearea abdominala in partea Dreapta
Mai bine du-te la doctor pentru ca Sanatatea e mai buna decat toate si nu te joci cu asa ceva

| NIKu22 a răspuns:

Eu am fost operat de apendicita si inainte de asta aveam febra imi era rau si abia ma tineam pe picioare.
Mai bine du-te la doctor pana nu e prea tarziu ca mie mi-a spus doctorul ca daca m-ai stateam inca 2-3 zile putea sa imi crepe apendicul si ma mor... nu e de gluma cu asa ceva mai bine te duci si te scapi decat sa patesti ( doamne fereste) altceva.