| Anonymus52 a întrebat:

Bună TPU.

Pe 1 sau 2 mai am simtit o durere in jurul genunchiului. Era ca un fel de febra musculara care aparea la mers si dispărea la vreo 5 minute de repaus. Ma doare și in prezent in lateral spre interior si cum ar veni în spatele genunchiului. Durerea apare dupa un km de mers, alergare ușoară, sărituri sau flexie la 10°.

Cand fac flexie/extensie imi pocneste ceva la genuchi.
Cand merg simt că îmi fuge cumva genunchiul înainte.

Stiti cumva ce aș putea avea?( ruptura de menisc/ ligamente)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PaulIulian a răspuns:

Salut. Ar putea fi ruptura de menisc... Mai bine du-te sa te vada un doctor.

1 răspuns:
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Eu zic ca ar fi bine sa mergi la medic, el este cel mai in masura sa-si dea o parere. Multa sabatate iti doresc si o seara frumoasa! Te pup! kiss Pa, pa!