| Eu72662 a întrebat:

Bună TPU, pe 1 septembrie 2015 mi-am facut piercing in buric si dupa 2 zile dupa ce il aveam a inceput sa imi iasa ceva galben și m-am sters cu un betisor de urechi si era si sange acum dupa aproape 5 luni nu imi mai curge sange dar inca imi mai iese chestia aia galbena si daca o las acolo putin se întăreste... am cumva piercingul infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Nu piercingul este infectat ci locul unde este implantat piercingul.Acestea sunt riscurile cand va bagati toate prostiile in piele.Nu l-ai facut la un salon specializat.

| Eu72662 explică (pentru darrio2007):

Ba da l-am facut la un salon specializat, am vorbit cu o prietena care si ea are piercing in buric si la fel a patit si si-a pus spirt de frica sa nu afle măsa si acum il are deja de 2 ani si nu are nici o problema, ar fi mai bine sa îl schimb si sa imi pun unul de aur? am auzit ca uneori poate fii de vina materialul piercingului... ma gandesc sa imi pun si eu spirt laughing)))) doamne!

| darrio2007 a răspuns (pentru Eu72662):

Pune-ti din aur. Daca asa te simti bine.Ce satisfactie ai, ca fată, cu acest piercing? Imi vine greu sa inteleg.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E infectat si trebuie scos, organismu tau nu tolereaza metalul pus de dragul modei