| SelluMarrie a întrebat:

pls help! De cateva zile ma dor sfarcurile foarte tare...cum ating cu bluza, cu tricoul sau cu orice altceva ma dor... e ceva grav? dau fundita pls heelp love struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristianorudi7 a răspuns:

Aceste dureri, te atentioneaza de existenta unei probleme hormonale. Frecvent, aceasta problema survine inainte de menstruatie sau la inceputul unei sarcini, dar orice femeie poate avea dureri si in afara acestor perioade. Tratamentul consta in prescrierea unor progestative asociate cu estrogeni, daca se doreste si o metoda de contraceptie. In consecinta, te sfatuiesc, sa consulti un medic endocinolog.
Au o sensibilitate accentuata datorata activitatii
intense. Probabil ca esti intr-o etapa de maturizare
Stai linistita.

5 răspunsuri:
| winchesters a răspuns:

Hmm.nu cred ca e grav, sunt in crestere e normal. Dar ai grija sa nu te lovesti, ai putea sa faci cancer.
Sper ca te-am ajutat Bye`Bye:*.

| SelluMarrie explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consultatie/ medicala specializata. Sfatuirile oferite de utilizatorii TPU sunt pur orientative si nu pot substitui consultul medical. Prin urmare trebuie sa apelezi la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| Hannibal_8732 a răspuns:

Trebuie sa le suga cineva happy

| nina_9524 a răspuns:

Se antampla uneori, nu poate fii neaparat ceva grav dar nu strica si un control medical