| Mairead a întrebat:

Presupun ca fiecare dintre noi are cate un tic, ce parere aveti despre pocnitul degetelor? din cate am auzit nu este bine a-ti pocni degetele.Eu ma confrunt cu asta si nu stiu cum sa scap

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xx0Elly0XxBby a răspuns:

Nu gatu nu ma referem la gat finca fatu are mai multe zgarcuri rezista mai mult da n-ar trebui sa pognesti nici gatu din anumite motive sunt multe nu le pot scrie :deci degetele au zgarcurile alea si intre zgarcuri egzista un lichid daca lichidu fuge degetu o sa te doara, osati ramana anchilozat deci nosa poti sal mai misti sau osati tremure mana ok sper ca teau ajutat sfaturile mele si ca leai inteles.

14 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca le pocnesti stai calm.

| Xx0Elly0XxBby a răspuns (pentru Anonymus314):

Ba se intampla sa nu le pocneasca sa nu le pocnesti nici tu ca nu-i bine

| Anonymus314 a răspuns (pentru Xx0Elly0XxBby):

Ok, deci daca imi pocnesc gatul la batranete o sa-mi tremure gatul?

| Xx0Elly0XxBby a răspuns (pentru Anonymus314):

Si sorry am vrut sa spun gatu nu fatu

| Anonymus314 a răspuns (pentru Xx0Elly0XxBby):

Nu-i nimic.

| Xx0Elly0XxBby a răspuns (pentru Anonymus314):

Nu gatu nu ma referem la gat finca fatu are mai multe zgarcuri rezista mai mult da n-ar trebui sa pognesti nici gatu din anumite motive sunt multe nu le pot scrie :deci degetele au zgarcurile alea si intre zgarcuri egzista un lichid daca lichidu fuge degetu o sa te doara, osati ramana anchilozat deci nosa poti sal mai misti sau osati tremure mana ok sper ca teau ajutat sfaturile mele si ca leai inteles.

| ThePoet a răspuns:

Pe mine ma sperie cand cineva isi pocneste in exces degetele.

| 1000bodies a răspuns (pentru ThePoet):

Si pe mine. Mai ales ca eu nu pot sa-mi pocnesc degetele. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact ticul asta l-am avut si eu! Incearca sa te controlezi! Stiu ca e greu, dar eu am reusit! Bafta kiss

| Xx0Elly0XxBby a răspuns:

Nu mai fa finca la batranete osati tremure mainile atat de tare incit nu vei putea nici o lingura de supa sa bei si eu am avut ticu asta dar am incercat si l-am incetat...

| Misshaa a răspuns:

Poti sa faci reumatic la batranete...dar si eu le pocnesc cam des

| gaby_6466 a răspuns:

Eu am avut ticul din copilarie iar acum la 32 de ani imi amortesc miinile cind le folosesc mai mult iar daca nu le pocnesc ma dor iti recomand sa iei de la farmacie o mingiuca din aia de siilicon pentru antrenament si de cite ori iti vine sa le pocnesti iei mingiuca si o stringi de citeva ori si iti trece eu asa am facut

| Edaline a răspuns:

Gaseste-ti alt tic!hee hee
Pocnitul degetelor slabeste articulatiile.

| Iacob_Oana-Bianca_1998 a răspuns:

Acest tic iti va dauna la batranete daca mai continui sa-l "practici"....de fiecare data cand doresti sa le pocnesti aplauda.big grin

| thedrunkboy99 a răspuns:

Buna Addelly! pentru ticul tau ar trebui sa incerci asta: Sa te gandesti la un lucru DEZGUSTATOR si ORIBIL pe care l-ai face, dar doar pentru vreo 2, 3 minute. Sper ca te-am ajutat cumva! Have a nice daywinking!