| Ofiintă a întrebat:

Buna Am obiceiul de a-mi pocni degetele, deja a devenit o obisnuinta de care e greu sa scap. Nu stiu daca este bine sau nu? Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Nu este deloc bine, pentru ca ti se slabesc articulatiile.

2 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Pai sa-ti dau un exemplu in care pocnitul ajuta. Eu fac handbal si daca nu imi pocnesc degetele cand ma incalzesc risc sa primesc o minge mai tare si sami puste ele singure ceea ce doare chiar foarte tare happy Deci pe mine ma ajuta dar nu trebuie sa faci excesiv. Am auzit ca nu trebuie sa o faci de mic...Deci nu cred ca poti sa patesti ceva rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Dupa parerea mea nu este bine.Iti strici articulatiile si mai tarziu va deveni dureros.Bafta!