| anonim_4396 a întrebat:

Puteți să imi recomandați niște pastile de slăbit pe care le-ați încercat și chiar au funcționat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Laxative

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine incearca o dieta si cat mai mult sport. Degeaba ai lua pastile daca vei continua sa mananci la fel.

| RAY a răspuns:

E o mare tampenie pentru ca infometarea reduce rata metabolica iar reingrasarea va fi rapida

| sierra1 a răspuns:

Basme, indiferent ce ți se "recomandă", tot basme sunt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand bicicleta, unora le-a facut rau.

| Bruno92 a răspuns:

Nu exista așa ceva! Mișcare multă și deficit caloric

| aaanamariaaa a răspuns:

Probabil ai mai auzit asta si nu raspunsul asta il cautai aici. Nu exista pastile pentru slăbit, sa iei pastilă X sau Y pentru a slabi 5-10-15kg. Din proprie experienta iti raspund. Poate daca vrei poti sa iti iei ceai verde de la farmacie sa te ajute( pe langa o dieta sănătoasă) sa iti functioneze metabolismul mai bine si sa ai 'arderile 'mai bune, dar altfel nu exista. Am luat si eu si colonhelp si visislim si cum le mai zicea, am zis ca hai sa iau din farmacii nu rahaturi de pe net, dar nu, din pacate nu exista pastile ca sa te ajute sa slabesti ca daca era asa si puteai slabi si mult si sănătos nu se mai ducea nimeni la sala si nu mai mânca nimeni numai verdeturi si carne la grătar. Imi pare rau daca suna urat, chiar nu incerc sa fiu răutăcioasă, vreau doar sa întelegi ca nu exista asa ceva. Daca ai vreun eveniment pentru care vrei sa slabesti repede poti tine o dieta foarte stricta cu foarte putine calorii, dar asta numai pentru 1-2 saptamani, nu ti as recomanda, dar daca vrei sa slabesti sănătos si sa nu rămâi cu probleme de sănătate dupa eu stiu.la stomac, ficat,pancreas etc poti incepe prin a mânca cat mai sănătos, fara prajeli,sucuri,dulciuri si fast food. Cat e in sezon mănâncă pepene rosu,galben, piersici,mere, legume la grătar vinete dovlecei, ardei gras, cărniţă tot asa la grătar poate fi ce tip de carne vrei tu, peste fie la grătar fie la cuptor,la conserva, consuma lactate branza cottage, lapte cu fulgi de ovăz cu fulgi de porumb, iaurt grecesc sau sana/kefir, poti su crenvusti dar nu in exces, daca iti permite bugetul sunt la Lidl in lăzile frigorifice o multime de tipuri de carne, copănele, carnaciori, fleica de porc, peste, carne sub forma de burger, carne tocată (pui, curcan, porc)daca vrei sa iti faci ardei umpluti (mai light) fara prajeli..ar fi multe optiuni doar ca e vorba ca trebuie sa ai un anume buget ca sa poti mânca din toate si cat mai sănătos, si de motivatie de altfel, daca nu esti genul de persoana( ca si mine de altfellaughing ) care sa faca mult sport poti iesi la plimbare prin oras/sat.pur si simplu o iei la picior..iti pui castile in urechi si iesi la plimbare de seră. daca mergi macar 3-5km pe zi ar trebui in cateva luni sa ajungi unde iti doresti..asta depinzând ce iti doresti si tu. Imi pare rau ca nu te am putut ajuta cu un sfat pentru pastiluţe de slăbit, crede ma a fost un sfat cat de poate de cumpatat, nu te "arunca " in asa ceva ca o sa ai regrete mai tarziu, mai degraba alege drumul mai lung si sigur decat cel scurt cu probleme. Succes

| AnastasiaK a răspuns (pentru aaanamariaaa):

"daca era asa si puteai slabi si mult si sănătos nu se mai ducea nimeni la sala si nu mai mânca nimeni numai verdeturi si carne la grătar."

De fapt, majoritatea care fac asta, o fac pentru a pune masa musculara sau pentru ca se antreneaza pentru performanta sau din pura placere. Cei care merg la sala si mananca sanatos strict pentru slabit sunt minoritari.

| M1989 a răspuns:

Este cea mai mare prostie cu pastilele pentru slabit. Uite eu in 3 luni am slabit de la 99 kg la 82 doar din alimentatie,am renuntat la paine, dulciuri, sucuri, si mancatul haotic mult si la tot felul de ore. Incearca sa mananci mai putin si fara paine, cat mai multe salate si nu mai manca dupa ora 18. Prima saptamana este grea pentru ca organismul se va simti slabit si iti va cere, dar dupa o sa fie ok. Eu radiez de bucurie vazandu-ma mai slab cu -17 kg.