| Andreeaea19 a întrebat:

remedii pentru dureri de stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Apa cu bicarbonat

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

În primul rând mănâncă mâncare gătită.
Bea ceai de mușețel.
Nu dormi pe burtă, dormi pe partea stângă sa dreapta.
Depinde ce durere de stomac ai. Există mnulte tipuri.

http://jurnalul.ro/......89902.html

http://www.bio-plafar.info/......-naturiste

http://viataverdeviu.ro/10-tratamente-naturale-pentru-durerile-de-stomac/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un caca masiv.

| aCek1ng a răspuns:

1. Beti ceai de musetel
2. Folosiți o sticla calda sau o perna electrica
3. Apa de la orez
4. Ceai de menta
5. Sucul de lamaie cu apa calduta
6. Ceai de ghimbir
7. Mestecati semințe de fenicul

| MrLucas a răspuns:

Ceai de menta!

| GherGhe_Valntin_1998 a răspuns:

Ceai banane limonada happy

| Karina85 a răspuns:

Mediul acid din organism este cauza multor boli, inclusiv a celor de stomac. Intr-un mediu alcalin bolile nu se pot dezvolta, dar din pacate marea majoritate a alimentelor pe care le consumam sunt acide. Eu am urmat, la recomandarea medicului, o cura cu apa alcalina Calipso care mi-a reglat nivelul de aciditate din corp. Apa alcalina are un ph mai mare de 7, ajuta la amelionarea problemelor gastrice aparute pe fond de stres, suparari, revigoreaza organismul si ajuta si la detoxifiere.