| WoKy a întrebat:

Buna TPU.
Stiu ca probabil nu e cel mai bun loc in care sa intreb, dar vreau niste pareri.
Bun...
Acu, 4-5 luni, in timp ce jucam fotbal in sala, mi-a venit randul la stat in poarta. Toate bune si frumoase, pana cand, un baiat, imi suteaza din 3 metri cat de tare poate el. Normal ca din reflex am bagat mainile, dar in acel moment, mi-a dat pe spate cele 4 degete de la mana dreapta, exceptand degetul mare.
De atunci simt o durere incomodanta la incheietura mainii, si ironic, ma doare tendonul degetului mare. N-am mers la medic, am crezut ca e ceva pe moment, fiindca am mai patit asa, dar nu chiar atat de rau. Mama zice ca e posibil sa fie crapat un os, am fost la dispensar azi sa-mi "traga" mana. N-am simtit dureri, insa cand am mana pe flexie sau relfexie ma doare.
Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aqsta15 a răspuns:

Da ce te costa sa te duci la medic?

| WoKy explică (pentru aqsta15):

Nu, dar mi-e lene, plus ca mi-e frica, nu stiu de ce laughing