| WoKy a întrebat:

Buna TPU.
Aseara am fost la fotbal. Si la un moment mi-a venit randul la stat in poarta.
Problema este ca, a sutat unu din 2 metri cat de tare a putut, eu am pus mainile, iar mana dreapta mi-a dat-o pe spate. Mai exact, degetele mi le-a dat. Pe moment nu am avut nimic, insa acum ma doar foarte tare, si s-a umflat putin incheietura.
Mentionez ca poat misca mana si degetele.
Ce poate fi? Doar o luxatie?
Funda.
Fara off topic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cand eram ciutanca am patit asa ceva cu uncheietura mainii, a fost luxatie intr-adevar si in acele vremuri existau persoane care stiau sa dea la loc oasele, ma indoiesc ca mai poti gasi acum oameni din aia priceputi, dar daca totusi ai auzit de ei din intamplare mergi la ei, crede-ma fac minuni

| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Nu este nimic grav, si eu cand m-am dat in acele masinute si m-am ciocnit m-am lovit la mana de m-a durut 1 luna, si mi-am dat degetele peste cap.
Nu este nimic, doar te-ai lovit.
Nu este vreo luxatie sau ceva de genul, va trece de la sine.
Insanatosire grapnicawinking

| NakaTaka a răspuns:

Nu e nimic grav dar trebuie sa pui niste gheata pe acele degete.Nu este o luxatie
!

| andrewdica9 a răspuns:

Nu e nimic grav...te va durea 3-4 zile.fa-ti compres cu apa rece

| andrei123145632 a răspuns:

Si unul de la scoala mea a patit la fel, nu a patit nimic, in 2 zile era ca nou.happy