| AnOnImUl321123 a întrebat:

Buna TPU
Sunt la sala de aproximativ 6 luni si as vrea sa iau si eu suplimente din alea. Un prieten ia de 2 luni si nu sunt daunatoare sanatatii din cate imi spune ca lui nu i s-a intamplat nimic de cand ia, numa hiar ca ii cresc muschii mai repede. NU SUNT STEROIZI! Dinaia nu iau nici batut! Mi-a spus ca sunt niste proteine care au creatina si gainer straight face A spus ca e ca un fel de nu-s de vanilie. Vreau sa fiu 100% sigur ca nu patesc nimic daca iau si eu proteine. I-am spus ca asa de inceput sa imi dea de la el doar de 50 de lei a sa vad cum e. Mi-a spus ca ma tine mai mult de o saptamana. Nu vreau sa regret daca mi se intampla ceva din cauza suplimentelor. Deci e inregula daca iau? Am aproape 1.70 cm si sunt in clasa a X-a. Am unii colegi care merg la sala din clasa a 9-a si iau suplimente si creatina si din alea, ei nu au patit nimic, are ceva daca iau eu? Detalii va rog! Multumesc anticipat.
Ofer FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

1. ala sa invete sa se exprime.

"sunt niste proteine care au creatina si gainer"

E ca si cum ti-as spune eu ca e carne care contine si faina...

proteinele sunt PROTEINE, atat.

Creatina = ALTCEVA
gainer = ALTCEVA

Ala nu e in stare sa zica "suplimente", si zice "proteine", si da sfaturi.

2. ce ia exact, NUMELE FIRMEI + NUMELE PRODUSULUI. ca pot sa ma uit si singur ce contine si ce e de capul lui.

3. proteine si creatina = MANCARE.

Tu deja iei ZILNIC proteine si creatina, in caz ca nu stiai.

Repet : zi numele firmei si produsul.

| marebarosannn a răspuns:

Te-as sfatui sa nu iei asa ceva dar faci ce vrei

| Cosmin86 a răspuns (pentru marebarosannn):

Alt copil mic care isi da cu parerea!