| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!

Știți modalități/exerciții de calmare/relaxare respectiv pentru ignorarea unor gânduri/vorbe pentru o persoană colerică? Rog doar dacă sunteți siguri că a funcționat pentru calmarea nervilor. Dacă se poate fără medicamente.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Doamne Iisuse Hristoase, fiul Lui Dumnezei, miluiește-ma. Repet-o la infinit.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Acum 5 ore | MiereDeSalcam întreabă:
Știți modalități/exerciții de calmare/relaxare respectiv pentru ignorarea unor gânduri/vorbe pentru o persoană colerică? Rog doar dacă sunteți siguri că a funcționat pentru calmarea nervilor. Dacă se poate fără medicamente."

Depinde cati ani are acea persoana si daca este bolnava, sau are o problema psihica.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ce răspuns inutil, dacă era de boală sau problemă psihică specială, nu se excludeau sugerarea medicamentelor. Întrebarea a fost pusă la categoria greșită.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca nu te intereseaza un raspuns corect si ajutator, daca ti se pare inutil ca omul incearca sa te ajute, punand intrebari extrem de importante despre varsta persoanei colerice si daca are o boala psihica sau un handicap mental.

Un copilas de cativa anisori care se tranteste cu fundul de podea il rezolvi cu 2 palme la fund, dar un adult de 30 de ani care il apuca nebunia si urla, categoric nu-i poti da 2 palme la fund.

Te las, poate inveti sa vorbesti frumos si respectuos, cand ceri sfaturi si ajutor pe forum.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu am văzut niciun răspuns pe subiect, doar ai pus niște întrebări.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Plus că nu e vorba de urlat, nici nebunie, am specificat doar nervi.
Vorbesc respectuos, dar când văd spam nu pot lua decât drept mișto și tratez ca atare.