| uNKN0Wn a întrebat:

Ce exercitii de calmare stiti/faceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Gandeste-te la ceva frumos, mesteca guma sau asculta muzica.
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marlboro-ul Rosu, dar cel lung!

| Anonim0100 a răspuns:

Iesi afara la iarba verde, cu castile sau cu catelu in natura este altceva. Pa, pa!

| comsacodrut a răspuns:

Respir adanc, yoga

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Pai eu cand vreau sa ma calmez fac Yoga timp de vreo 5 min. sau stang ceva in mana o jucarie sa zicem dar sa nu schitaie jucaria aia.Eu asa fac.

| DavidOsam a răspuns:

Spargi ceva, bati pe cineva, omori, scuipi, injuri.

| ToxicG a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de calmarea nervilor. Incearca sa meditezi/sa asculti muzica/sa scrii sau inchide ochii si incearca sa te gasesti pe tine. E ciudat dar merge, cel putin la mine iar prin meditat inveti sa te cunosti.

| MalusDacus a răspuns:

Alearga mult, foarte mult si cand ajungi la epuizare mai alergi inca putin, eu asa fac si ajuta foarte mult la eliminarea stresului si la calmare plus ca te ajuta sa gandesti la rece dupa. P.S Pentru un efect mai bun alearga o zi da una nu, sa vezi ce bine o sa fie dupa 3-4 zile, bafta.

| MunyLeka a răspuns:

In general sportul calmeaza si te elibereaza de stres.
Alte tehnici de calmare:
- in timp ce numeri incet pana la 3 inspiri apoi numeri din nou pana la 3 expirand, repeti exercitiul acesta de 3 ori;
- incearca sa observi daca atunci cand esti nervos ai stomacul incordat, daca da, nu-l mai tine incordat..relaxeaza-ti toti muschii;
- priveste o lumanare aprinsa timp de 5 minute.

| May2000 a răspuns:

Eu spun in gand :Acum stresul zboara departe, departe...pe mine ma calmeaza de foarte multe ori! Sper ca te-am ajutat!