| Dreamer16 a întrebat:

Tocmai mi s-a ciobit o masea, o ruptura foarte mica, nu ma doare insa as vrea sa stiu ce se poate face la dentist ca sa se repare si daca doare, avand in vedere ca mie imi e foarte frica de dentist.
Maine nu pot sa ma duc sa imi fac programare la dentist, se poate ciobi si mai rau sau este vreun risc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Se repară foarte ușor.
Ți se va pune o plombă "ceramică" cu lampa!

| NoriAl a răspuns:

Iti pune o plomba. Acum ca nu e adanca, nu doare.