| anonim_4396 a întrebat:

Te doare cand ti se scoate o masea? Maine ma duc la dentist si mi-e o frica de mor! Va rog, raspundeti-mi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

De obicei o să-ţi treacă când ajungi la cabinet. Cu anestezie nu o să te doară.

| Brotacelu a răspuns:

Nu, iar cine o sa spuna aici ca da... minte

Distractie placuta

| Mary Marry a răspuns:

Pai am si eu aceasta problema, frica de DENTIST! urasc dentistii si doctorii! iar da pe mine ma doare si daca imi da cu toto spreiul ila in gura, ma rog nu a incercat cu injectia dar nu prea cred ca o sa-l las sa-mi faca o injectie in gingie ca mie mi-e frica de ace, si am gura praf.mama a spus ca la vara ma duce la dentist, oarecum sunt de acord deuarece cum am spus am gura varza dar mi-e frica de mor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai lini! Ti se va face o anestezie locala. O injectie pe care nu o simti. Iti va amorti locul pe partea respectiva si apoi ti se va scoate fara sa simti. Vei tine apoi un pansament acolo cateva ore pana se va vindeca locul. Sa mananci bine inainte, ca apoi nu vei mai putea manca ore bune!
__________________
http://sp2.ro/3178c3

| dony a răspuns:

Nu o sa te doare pentru ca iti face anestezie. asa ca nu are de ce sa iti fie teama

portia de veselie http://oglinda-lumii.blogspot.com/