| Beebeeee a întrebat:

V-am spus si la intrebarile anterioare ca pe data de 14 iulie adica luni am avut o sangerare la inceput usoara dar pe parcurs la marit cantitatea (nu am ciclu regulat si am avut contact neprotejat pe 3 iunie 2014) m-a tinut 2 zile jumatate, asa ma tinea pe mine menstruatia de obicei 2 zile jumatate maxim 3, ieri pe la 6 s-a oprit nu am sangerat nici noaptea dar azi de dimineata am inceput sa sangerez in cantitati foarte mici la fel o sangerare de o culoare exact ca menstruatia. Este posibil sa fiu insarcinata? Sau sangerarea de care vorbeam mai sus este menstruatie avand in vedere ca in iunie nu mi-a venit? PS: Am facut 2 teste de sarcina cu prima urina de dimineata si au iesit negative! Multumesc anticipat, FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| timeOUT a răspuns:

Nu probabil este menstruatia, dar ar fi bine sa refaci testul peste 3-5 zile, si sa vezi cum sta situatia (P.s. testele de sarcina nu sunt sigure 100%. )

| Beebeeee explică (pentru timeOUT):

Mai sus ai vrut sa spui ca sangerarea despre care vorbeam este probabil menstruatia?

| timeOUT a răspuns (pentru Beebeeee):

Da, trebuie sa scriu asa. "nu, probabil este." de ",", dar sa refaci testele sa fii sigura, (uitate de trei ori fa odatawinking )

| mOBSCENE a răspuns:

In cazul in care este menstruatie, nu esti insarcinata. Oricum, din moment ce ti-ai inceput viata sexuala, ar trebui sa fii destul de MATURA sa iti dai seama ca este absolut necesar sa te protejezi in timpul contactului. Nu mai fiti inconstienti, oameni buni.
Este probabil ca acea sangerare sa fie menstruatia, dar ar fi cazul sa faci un control ginecologic, de rutina, necesar avand in vedere faptul ca esti activa dpdv sexual. Poti merge si singura la control, fara parinti (in cazul in care nu vrei sa afle).
Ai grija de tine si protejeaza-te.