| qLaly a întrebat:

Va rog ajutati-ma.
Am o problema.si anume ma mananca capul,si am remarcat niste "insecte", si anume paduchii..Am foarte multe oua lasate de la ei,cum pot scapa si de paduchi si de ouale lor va rog frumos,nu glumesc.Ce produse sunt bune,de unde le pot lua?
Am auzit de petrol,dar nu stiu de unde il pot cumpara, am incercat cu otet astazi prima zi.dar am multe oua si nu stiu cum sa le dau joscrying nu va bateti joc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Atunci gaz. Sau cumparati de la farmacie ceva sampon sau solutie impotriva paduchilor. Nu trebuie sa te tunzi, dar trebuie sa te speli foarte bine cu acel sampon/solutie speciala si sa scapi de toate ouale. Trebuie sa te ajute cineva la asta, singura nu o sa poti.
Petrol ai putea sa gasesti in plafar.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Petrol lampant. Te speli pe cap cu petrol lampant.

| qLaly explică (pentru Salontanul):

Nu se mai gaseste niciunde.am intrebat si la benzinarie

| qLaly explică (pentru CuriousStuff):

Lindinile(ouale) nu vor sa cada! Am si piaptan cu dinti metalici! va rog crying( ajutor

| CuriousStuff a răspuns (pentru qLaly):

Nu o sa cada. Trebuie sa te ajute cineva cu extrem de multa rabdare si sa le ia tot cate unul...

| qLaly explică (pentru CuriousStuff):

Daca am folosit o solutie si un sampon impotriva lor,ma gandesc ca au murit,paduchii nu mai sunt in schimb au ramas ouale lor,parca la inceput inainte sa folosesc produsele au fost mai "umflate"acum parca sunt mai dezumflate, ouale sunt moarte? Ma gandeam ca sa ajut alunecarea lor, sa mi intind parul cu placa, precizez ca parul meu natural este cret... si este foarte greu,, da ma ajuta cineva dar este foarte greu sad cum imi pot da seama daca au disparut cu totii? si nu mai este nici urma de vreun ou sau paduche? prin pieptenele acela stergandu l pe un servetel nu prea observ niciun ou.

| CuriousStuff a răspuns (pentru qLaly):

Ouale nu mor. Acum ai scapat de ei, dar din ouale ramase o sa iasa altii. Acea persoana trebuie sa te verifice foarte bine si sa scoata fiecare ou pe care il vede. Si mai foloseste acel produs cateva zile dupa ce nu mai vezi niciun paduche. Astfel cei care o sa mai iasa sa moara repede si sa nu apuce sa faca alte oua.

| qLaly explică (pentru CuriousStuff):

Mersi mult, eu zic ca nu mai am niciun ou, niciun paduche nimic,, sper sa fi scapatsad se poate sa fi luat de la o prinzatoare de par pe care am imprumutat o altei fete?

| CuriousStuff a răspuns (pentru qLaly):

Da, se poate lua de la orice a intrat in contact cu un par infestat.

| CuriousStuff a răspuns (pentru qLaly):

Atunci gaz. Sau cumparati de la farmacie ceva sampon sau solutie impotriva paduchilor. Nu trebuie sa te tunzi, dar trebuie sa te speli foarte bine cu acel sampon/solutie speciala si sa scapi de toate ouale. Trebuie sa te ajute cineva la asta, singura nu o sa poti.
Petrol ai putea sa gasesti in plafar.

| qLaly explică:

Am uitat sa precizez ca am parul lung si cret crying( nu vreau sa-l tund.sunt curata, ma spal de 3-4 ori pe saptamana pe cap, probabil i-am luat de la cineva crying HELP!