| NickKamarera a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine urgent! Stie cineva daca se poate face intrerupere de sarcina cu pastile? Daca da unde si cum? Va rog astept raspuns urgent!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexandraM888 a răspuns:

Se poate face intrerupere de sarcina si cu pastile daca este la inceput, adica in cateva saptamani, insa aceste pastile nu le vei putea cumpara fara reteta medicala, doar un ginecolog iti poate prescrie si nu sunt deloc ieftine. Oricum cel mai important lucru este sa mergi la medic si el va alege impreuna cu tine cea mai buna metoda de avort!

6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

De ce vrei sa omori un copil inca ne nascut!?
Sa nu ucizi!?
Exista aici o fundatie care te poate ajuta sa iti cresti copilul chiar daca nu ai bani sau chiar daca parintii tai sunt impotriva.
iti ofera ei tot ce ai nevoie de la asistenta medicala pana la cazare mancare bani si loc de munca.
http://signoflife.ro/index.php

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca tu crezi ca ai sa scapi de o sarcina luand niste pastile de capul tau te inseli amarnic. Fuga repejor la medic la consult si el va da sfaturi legat de intreruperea de sarcina

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se poate face avort medicamentos ( depinde de "vârsta" sarcinii )!

Vezi mai multe detalii despre avort la linkul :
http://www.provitabucuresti.ro/bioetica/avortul/proceduri-metode-avort

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Doar medicul poate decide asta
Depinde si de cat timp esti insarcinata. Daca e mai mult de trei luni, nu cred ca se baga nimeni.

| Alcyon a răspuns:

Din cate stiu, se face numai sub supraveghere medicala. Asa ca cel mai bine ar fi sa apelezi la un ginecolog.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca cea mai buna varianta este aceea de a face o vizita la medicul ginecolog.