| PufoseniaDF a întrebat:

Vreau sa va spun ca de aseara a inceput sa ma doara burta foarte tare.Nu inteleg de ce.Am luat No Spa si Algolcalmin dar nu mi-a trecut deloc.Aseara am adormit mai greu, insa la aceiasi ora ca de obicei, iar dimineata m-am trezit cu vreo doua ore mai tarziu fata de cum ma trezeam in celelalte zile c.Dimineata ma durea putin insa a inceput sa ma doara foarte tare cand am mancat. Vreau sa va spyun ca in ultimele zile m-a durut de cateva oei in partea dreapta, atunci cand faceam efort. Burta m-a mai durut zilele astea, insa credeam ca e datorita cicului menstrual care mi-a trecut alaltaieri. CE poate fi? Sa ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Pai incerc eu sa te ajut uite niste situri pe care ar fi bine sa http://www.eva.ro/......37926.html citesti:
Si mie mi se intampla eu incep sa ma calmez astfel: o rogi pe mama ta sa iti taie 2 felii de lamaie. Le pui intr-o farfuriuta si pui zahar peste ele. Apoi incearca sa bei acel suc din ele (iti va face bine). Incearca sa le si mananci daca poti. Dupa aia vei incepe sa ai pofta de mancare putin asa si vei incepe sa iti recuperezi din apetit. (P.S: mie mi se intampla sa am starea ta cand sunt pe stop sau cand sunt foarte racita, nu stiu daca si tie la fel. Oricum insanatosire grabnica!

| Gabitzu246 a răspuns:

Cred ca este vorba de o apendicita acuta. dar poate fi si altceva... cel mai bine du-te si fa-ti niste analize.

| Larisa211 a răspuns:

Cel mai bine ar fi da te duci la un doctor. Problema e serioasa. Poate sa nu fie de la menstruatie, poti avea gastrita poate chiar si ulcer. O consultatie e necesara. Neaparat!

| TheAxeEffecT a răspuns:

Păi frate ori eşti gravidă ori ai ceva la stomac EU ţi-aş zice să mergi la doctor. Succes a da Funda + vot?

| PufoseniaDF explică (pentru TheAxeEffecT):

Am 12 ani ...cum sa fiu gravida? raised eyebrows

| TheAxeEffecT a răspuns (pentru PufoseniaDF):

Păi şi EU tot 12 ani am şi sunt grafid imediat nasc copilul pe cale naturală vrei să vezi? rolling on the floor

| SaraIsVeryBeautiful a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la un doctor. El iti poate spune exact ce se intampla cu tine. Poate fi si o posibila dereglare hormonala, dar nu trebuie sa te iei dupa acest raspuns.Imi pare rau dacu nu te-am ajutat.