| KittyCAT01 a întrebat:

Vreau si eu mai multe raspunsuri si voi da fundita la cel mai bun happy
Am cosuri, nu pot spune ca am acnee severa, doar cosuri in zona fruntii happy
Am fost la dermatolog, am folosit o crema Zynerit si ceva de la Avon, dar vreau sa stiu ceva masti / remedii folosite de voi care au dat rezultate.
Pa, pa :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Boog a răspuns:

Sincer, Zyneritul este cea mai mare prostie EVER! cat timp am avut acnee nu m-a ajutat cu absolut nimic si absolut nicio crema nu cred ca are vreun efect, pana intr-o zi cand am primit o 3 creme din Germania din partea medicilor de acolo care m-a ajutat foarte mult! Piele de pe fata (la cea infectata ma refer se jupea si ramane numai pielea fina ) ei, normal ca imi mai aparea cate 1-2 max 3 dar mici si daca le scoteam nu mai apareau, crema era destul de scumpa dar a meritat! Acum totul depinde de metabolismul tau, dar nu cred ca vreun tratament romanesc o sa ajute prea mult.

| KittyCAT01 explică (pentru Boog):

Mai ti minte cremele alea cum se numeau?happy
Poate le comand, dupa ce consult iar un dermatolog cu privire la ele sa nu le iau "dupa ureche"batting eyelashes

| Boog a răspuns (pentru KittyCAT01):

Sincer nu mai am cremele pentru ca s-au consumat si le-am aruncat, dar chiar daca le-as mai avea nu se gasesc pe internet, poate doar pe site-uri nemtesti, dar cauta remedii nemtesti intotdeauna dau roada, dar in caz ca nu reusesti sa imi trimiti un mesaj in privat ca sa te pot ajuta pentru ca stiu prin ce treci! Asta peste cateva zile sau saptamani depinde cum te incadrezi!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| micutzafinetze a răspuns:

Foloseste anticonceptionale trateaza acnea prin reglarea hormonilor

| Anonima3562 a răspuns:

Apa oxigenata zic eu ca e cea mai buna. Dupa ce iti spargi cosurile ( nu sa le rupi, sa le spargi corect ), da-te cu apa oxigenata pentru a se usca si pentru a nu mai aparea.happy

| Miss4425 a răspuns:

Gama Pure de la ives rocher. eu folosesc si da rezultate. pup