| agoodvampire a întrebat:

Buna tuturor. Am o problema, de cateva zile ma dor genunchii daca merg repede sau daca alerg sau ma misc brusc. Eu fac in fiecare zi incalzirea apoi o ora de cardio si intotdeauna faceam si stretching dupa cardio dar din lipsa de timp nu am facut stretching de cateva zile.Credeti ca aceasta este problema? Genunchii arata bine, nu sunt urme de vanatai, nu sunt umflati. Simt uneori dureri si la coapse, depinde cum stau cu picioarele. Credeti ca sunt ceva probleme cu ligamentele? Ce ar trebui sa fac? Multumesc din suflet

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| justtrust a răspuns:

Am avut cam aceias problema, intr-o perioada de 2 luni am crescut mult in inaltime si ma dureau genunchii si aveam aceias senzati pe care le descri mai sus, eu am fost la doctor si am facut fizioterapie si acum e mult mai bine

| suffarstar a răspuns:

Probabil incheieturile au ramas slabe.Ai folosit ceva protectii pentru incheieturi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Du-te la medic.
Iti poate recomanda fizioterapie.
Te pup!

| Carmena1 a răspuns:

Buna, cred ca ar fi bine sa mergi sa te vada un doctor ortoped. Si eu fac atletism si am avut probleme la un genunchi. Aveam dureri si am fost la spitalul la Floreasca la dr. Apostolescu Robert. E un doctor foarte bun si ti-l recomand.